top of page

Умови навчання та виховання в ДНЗ №32

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Ясла-садок №32 «Дивосвіт» Маріупольської міської ради  розташований за юридичною адресою: 87502,  м. Маріуполь, Лівобережний район, вул. Пашковського, 38-а.

Дошкільний навчальний заклад розміщений в окремій будівлі, яка знаходиться у районі приватних житлових будинків, огороджена залізобетонним парканом. На території закладу розташовано 11 ігрових майданчиків, спортивний майданчик, квітники, газони, земельні ділянки для городів, господарчі споруди, майданчик для сушіння білизни, пральня. На кожному майданчику є критий павільйон, стаціонарне спортивне та ігрове обладнання, зелені насадження.

У двоповерховій будівлі дошкільного закладу розташовані групові приміщення, фізкультурна та музична зали, функціонують кабінети: медичний, психологічний, методичний.

Дошкільний заклад розрахований на 11 груп з чисельністю 210 дітей. На теперішній час у закладі працюють 11 груп з них: 3 групи для дітей раннього віку та 8 груп для дітей дошкільного віку, за мовним режимом всі групи україномовні.

Режим роботи дошкільного закладу, з урахуванням потреби батьків з 6.00 до 18.00 за п’ятиденним робочим тижнем:

- 2 групи з режимом роботи 12 годин (з 6.00 до 18.00);

- 9 груп з режимом роботи 9 годин (з 7.30 до 16.30).

Працюють  за гнучким режимом, який враховує вікові та індивідуальні особливості дитини.

Керівництво дошкільним закладом з 2005 року здійснює завідувач Людмила Бадрудинівна Рудницька. Вона є висококваліфікованим менеджером дошкільної освіти та керує закладом згідно з Законом України «Про дошкільну освіту», відповідно до Статуту, річного плану роботи та інших державних документів. Забезпечує реалізацію державної політики в галузі дошкільної освіти через співпрацю з педагогами, батьками, громадськістю. Здійснює контроль за всіма аспектами роботи закладу, а саме: за рівнем освітньої діяльності, медико-соціальної, матеріально-технічної, організаційно-правової, за роботою з сім’єю та школою. Забезпечує якісний рівень дошкільної освіти, дотримуючись державного освітнього стандарту, надає фахову психолого-медико-педагогічну допомогу родинам у вихованні і розвитку дітей.

До складу педагогічного колективу входять досвідчені фахівці: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, логопед, музичні керівники, 17 вихователів, інструктор з фізичного виховання.

Основною проблемою, над якою працює колектив дитячого садка, - є  забезпечення гармонійного розвитку дитини згідно з сучасними вимогами Державного стандарту дошкільної освіти. Навчально-виховний процес будується відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, чинних програм розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі», «Впевнений старт». Дошкільний навчальний заклад організує освітній процес за пріоритетним напрямком роботи: «Формування соціальної компетентності дитини».

Адміністрація дошкільного закладу спрямовує свою роботу на створення умов для позитивного мікроклімату в колективі, розкриттю та розвитку професійної, творчої майстерності педагогів, що сприяє якісному навчально-виховному процесу та реалізації кожного як особистості. Демократичний стиль управління, який будується на високому рівні відповідальності та ґрунтується на повазі й довірі до людей,  дозволяє вирішувати актуальні питання всебічного розвитку дошкільника.

З метою забезпечення гармонійного розвитку дитини, досягнення вихованцями дошкільної зрілості, необхідної для її повноцінного функціонування в довкіллі та суспільстві, в закладі створено предметно-розвивальне середовище, підтримується атмосфера емоційного благополуччя і духовного взаємозбагачення колективу дітей; надається можливість кожній дитині випробувати себе в різних видах дитячої діяльності. В ДНЗ організовані та успішно працюють профільні групи за пріоритетними напрямками: пізнавальний – група №2 (логіко-математичний розвиток), гуманітарний - група №7 (розвиток українського мовлення). Особистісно-орієнтований освітній процес у дошкільному закладі передбачає розкриття та найбільш повний розвиток здібностей кожної дитини й впроваджується через організацію  гурткової роботи в групах за освітніми лініями:

- «Мовлення дитини» група № 4 - «Англійська для дошкільнят»;

- «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»  група №2 - «Шахи для малюків»;

- «Дитина у світі культури» група № 5 - «Чарівний пензлик»; 

- «Особистість дитини» група №10 - «Цікавинки безпеки»;

-«Дитина у природному довкіллі» група №8-  «Бережи себе малюк»;

- «Дитина в соціумі» група № 3 - «Уроки доброти»

- «Хореографія» діти всіх вікових груп – «Веселий чобіток».

Належне місце в діяльності закладу займає співпраця зі школою №40 в межах роботи освітнього округу №4, який очолює ЗОШ №10. Педагоги постійно спілкуються з колегами, приймають активну участь в роботі округу.  В дитячому садку створені оптимальні психолого-педагогічні умови для підвищення якості навчання дітей державною мовою, формування мовленнєвого спілкування в сім’ї, для розвитку пізнавальної сфери дітей раннього віку, для повноцінного розвитку дошкільників, підготовки їх до шкільного життя. Зусиллями адміністрації дошкільної установи та школи розроблено та впроваджується план спільних заходів із використанням інтерактивних форм роботи, що сприяє позитивній та легкій адаптації дошкільників до школи.

         Охорона життя, зміцнення та збереження психічного та фізичного здоров’я вихованців – важливий напрямок роботи дошкільного закладу. Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою цього процесу. Опікується харчуванням досвідчений медичний персонал та кухарі. Перспективне меню складено відповідно до вимог санітарно-епідемічної служби; приділяється увага і дієтичному харчуванню дітей. За харчуванням дітей здійснюється  громадський контроль як з боку педагогічного колективу, так і з боку батьківської громадськості. Організація харчування ведеться відповідно до вимог Інструкції з харчування дітей (зі змінами). Різноманітність харчування в дошкільному закладі, ефективне використання фізкультурно-оздоровчої системи, дотримання  повітряного  режиму і достатньої тривалості прогулянок сприяє зменшенню захворюваності дошкільників.  

Відповідно до діючого законодавства в дошкільному закладі надається соціальна підтримка пільговим категоріям дітей. В роботі консультаційного пункту плануються консультації для батьків, що виховують дітей у неповних сім’ях. Суттєву допомогу надає практичний психолог, що здійснює психологічну підтримку сім’ям дітей пільгового контингенту та іншим.

Приміщення і територія дошкільного закладу оснащені всім необхідним інвентарем та обладнанням, яке за необхідністю своєчасно ремонтуються та перебувають у доброму стані.

Територія дитячого садка має доглянутий вигляд. Озеленення ділянок достатнє, складається з дерев, кущів, квітів. Колектив дошкільного закладу дбає про збереження та щорічне збільшення зелених насаджень на території дитячого садка.

Керівник і колектив дошкільного закладу опікуються підтримкою високого іміджу та позитивної громадської думки про діяльність закладу. Значну роль у вирішенні цього питання займає популяризація сучасних послуг дошкільного виховання, проведення відкритих заходів з батьками, співпраця зі ЗМІ та громадськістю, наявність інтернет-сайту. Заходи, які були розроблені та впроваджені в діяльність установи спричинили те, що дошкільний заклад користується великим попитом серед батьківської громади.

Робота колективу відповідає сучасним вимогам дошкільної освіти, має  високу результативність.

bottom of page